دوربین مداربسته, وبلاگ

تكنولوژی HDCVI چيست ؟

hdcvi

 

فناوری دوربین امنیتی HDCVI که در ابتدا توسط Dahua ساخته شده است (در کانادا به عنوان Eyeonet فروخته می شود) و دارای مجوز برای تعدادی از تولید کنندگان دیگر است ، به گونه ای طراحی شده است که اجازه می دهد ویدیوی با کیفیت بالا 720p یا 1080p از دوربینهای امنیتی به ضبط کننده های دوربین (با نام مستعار DVR یا HDCVR) منتقل شود. کابل کواکس جدید یا موجود ، ترجیحاً کابل RG59 یا RG6.

نصب و راه اندازی HDCVI آسان است زیرا نیازی به برنامه نویسی شناسه دستگاه یا آدرس IP در هر دوربین نیست. این دوربین ها به راحتی با اتصال BNC به ضبط کننده متصل می شوند. از آنجا که HDCVI می تواند از همان کابل کواکس به عنوان سیستم های با وضوح پایین قدیمی استفاده کند ، برای بروزرسانی تاسیسات موجود بدون داشتن سیم جدید مناسب است.

با این وجود بهتر است دوربین ها و ضبط کننده ها نسبت به بسیاری از دوربین های مدار بسته سنتی با کیفیت فیلمبرداری بسیار بهتر ، مشابه دوربین های IP 720p یا 1080p IP ، بدون هیچ گونه عارضه ، قیمت یکسان یا پایین داشته باشند.

چه چیزی نیاز دارید؟

دوربین (های) HDCVI

ضبط HDCVI

کابلهای Coax یا سیامی

منبع تغذیه یا منابع برای هر دوربین (ها)

در صورت عدم استفاده از کابلهای از پیش ساخته ، اتصالات کابل به پایان می رسد.

برخی از مزایای HDCVI:

فیلم با وضوح بالا 720p یا 1080p (بسیار بالاتر از سیستم های دوربین مدار بسته ، به خوبی پیچیده ترین سیستم های دوربین IP

ایده آل برای به روزرسانی ها یا نصب های جدید – از کابل کواکس موجود یا جدید استفاده می کند ، یا از قدرت / همرنگ سیامی استفاده می کند

نصب ساده – اتصالات منظم BNC در هر انتهای برای فیلم. هیچ برنامه ای برای کانال ، شناسه ، آدرس IP و غیره وجود ندارد. اساساً وصل و بازی کنید.

مقرون به صرفه – در مقایسه با دوربین مدار بسته آنالوگ و به طور کلی هزینه کمتری نسبت به دوربین های IP با قیمت مشابه یا پایین تر

امن – دوربین ها فیلم را مستقیماً به ضبط کننده می فرستند – نه از طریق شبکه خصوصی یا عمومی

دسترسی به اینترنت / شبکه اختیاری – ضبط HDCVI ضبط و شبکه یا دسترسی به اینترنت و پخش را امکان پذیر می کند

کابل اجرا می شود

کابل برای دوربین های HDCVI اولین چیزی است که باید به آن اشاره کرد. اکثر دوربین های HD ، چه HDSDI یا IP ، بدون اضافه کردن سخت افزار اضافی محدود به حدود 300 پا هستند. دوربین های HDCVI می توانند فیلم را تا حدود 1600 پا از کابل کواکسیال مس جامد (RG59 / U) منتقل کنند. برای افرادی که به کابل های طولانی تر نیاز دارند ، دیگر لازم نیست که علاوه بر کابل خود ، چیزی بخرید و دیگر نیازی به نگرانی در مورد هزینه نیاز به بی سیم ندارید.

وضوح

دوربین های HDCVI در حال حاضر در دو قطعنامه ارائه می شوند. 1.3 مگاپیکسل و 2 مگاپیکسل. این ترجمه برای اکثر ما ساده تر به عنوان 720p و 1080p است. در بیشتر موارد ، افرادی که به سیستم های HD نگاه می کنند از سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ فعلی خود در حال ارتقا هستند. حتی در وضوح پایین (720p) ، افزایش قابل توجهی در کیفیت فیلم مشاهده می شود. هیچ مقایسه ای حتی بین دوربین های آنالوگ با بالاترین وضوح و دوربین های HDCVI با کمترین وضوح وجود ندارد.

درباره ی HDCVI

HDCVI در عمق

اگر به فکر تأمین خانه ، محل کار ، تجارت یا ملک خود هستید اما نمی توانید در مورد فناوری نظارت تصمیم گیری کنید ، دیگر نگاه نکنید! HDCVI ، برای هر کسی که به یک دوربین دوربین امنیتی احتیاج دارد ، بسیار مناسب و کاربرپسند است و در عین حال که مقرون به صرفه است ، بسیار مناسب است. این نوعی سیستم دوربین مدار بسته است و حتی از همان کابل کشی کواکس استفاده می کند. اما نحوه استفاده از کابل کواکسیال قطعاً مفیدتر است زیرا در واقع قادر به تولید وضوح تصویر درخشان 1080p HD است. فناوری HDCVI موفقیت چشمگیر در صنعت نظارتی است و درنهایت مزیت نه تنها کیفیت فیلمبرداری HD ، انتقال مسافت طولانی تر و تحریف / تأخیر در واقع وجود ندارد ، بلکه سهولت نصب را نیز به شما اعطا می کند.

کیفیت تصویر HD:

HDCVI قادر است وضوح تصویر 720p یا 1080p بلوری را به شما منتقل کند. این دوربین های قدرتمند به طور مؤثر سیگنال های ویدئویی High Definition خود را از طریق کابل کشی کواکسیال در یک انتقال فشرده ، پاک و بدون ضرر انتقال می دهند. و آنالوگ DVR به تبدیل دیجیتال همان چیزی است که آن تجربه واقعی ، زنده و Full HD را به زندگی منتقل می کند. توانایی دیدن چیزهایی که چنین واضح و روشن با چنین وضوح و جزئیات در زمان واقعی وجود دارد ، فضیلتی است که با سیستم های دوربین مدار بسته سنتی یا دوربین های IP امکان پذیر نیست. True High Definition چیزی است که ، هنگامی که سعی کنید ، دیگر نمی توانید از آن عقب بروید. شما را خراب می کند

به روزرسانی آسان به HD:

یکی از بهترین موارد HDCVI ، نحوه کار با همان کابل های قدیمی است که از سیستم های دوربین مدار بسته استفاده می کنند. دیگر لازم نیست نگران خرید دسته ای از کابل های اترنت ، نصب آنها و سیم کشی آنها به هر دوربین ، پیکربندی کلیه دوربین های خود در شبکه و مقابله با عیب یابی پیچیده باشید. شما حتی نیازی به بیرون رفتن و خرید کابل کواکسیال جدید یا نصب دستگاه های رله برای گسترش سیگنال ندارید. به سادگی DVR ، دوربین های خود را گرفته و با دوربین های DVR دوربین مدار بسته و دوربین های موجود ، آنها را تعویض کنید. با این نوع تنظیمات افزونه و بازی ، بروزرسانی به High Definition هرگز وسوسه انگیزتر و قابل انجام نبوده است. حتی اگر شما کابل های کواکسیال از قبل موجود ندارید ، هر یک از بسته های ما شامل مجموعه ای از کابل ها هستند!

3 سیگنال بیش از 1 کابل:

کابل کواکسیال از اواخر دهه 1800 وجود داشته است و نشان می دهد که چگونه می تواند سیگنال را انتقال دهد. از نظر ظرفیت و همچنین قابلیت و پایداری آن هنوز در سراسر جهان استاندارد است. اما ، اگرچه 3 سیگنال از خود کابل کواکسیال حاصل می شود ، اما وقتی صحبت از فناوری HDCVI است ، جادوی واقعی در تیونر و چگونگی تفسیر سیگنال اتفاق می افتد. به این ترتیب HDCVI امکان حفظ همان استاندارد کابل کشی قدیمی را فراهم کرده است ، اما بیشتر از آن استفاده کنید.

هیچگونه تداخل RF با سیگنال کم فرکانس:

کابل کشی کواکسیال از چندین لایه از جمله هسته (یک هادی استوانه ای) تشکیل شده است که توسط یک عایق احاطه شده است که توسط یک هادی دیگر به شکل یک ژاکت فلزی احاطه شده است ، و در آخر با بیرونی لاستیکی که همه ما می شناسیم پیچیده شده است. کابل کواکسیال واقعی به خودی خود بسیار مبتکرانه است زیرا داشتن 2 هادی جداگانه اجازه می دهد تا 2 میدان الکترومغناطیسی مستقل برای همزیستی در داخل کابل بارهای متضاد قرار بگیرند. این اتهامات هنگام مسافرت با یکدیگر یکدیگر را لغو می کنند ، این امر مانع از واکنش کابل به تجهیزات اطراف به صورت مغناطیسی و همچنین در اثر نیروهای مغناطیسی خارجی در زمینه های داخلی می شود.

دو نوع کابل کواکسیال بسیار مورد استفاده RG-59 و RG-6 هستند. هر دو عملکرد بسیار خوبی دارند ، اما RG-6 معمولاً با سیگنالهای با فرکانس بالاتر از جمله بیشتر ارائه دهندگان کابل یا ISP ها همکاری بیشتری دارد. اما RG-59 اتفاق می افتد که با سیگنال های کم فرکانس مستقر در سیستم های ما بسیار بهتر عمل می کند و انتخاب بهتری خواهد بود. اما ، یک بار دیگر ، گرچه تفاوت در این میان وجود دارد ، اما تشخیص و کاملاً تا اختیار یا ترجیح شما دشوار است.

 

 

مطالب مرتبط