وبلاگ

معرفي برند داهوا

Dahua Technology یکی از تولید کنندگان پیشرو در جهان تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری است.

این شرکت با مستقر در Hangzhou ، چین ، در سراسر جهان حدود 13000 کارمند دارد. براساس نتایج ناشناخته خود برای سال 2017 ، این گردش مالی 2.89 میلیارد دلار را نشان می دهد که نشان دهنده افزایش 41 درصدی سال گذشته و سود ناخالص 404 میلیون دلار است که رشد 31 درصدی را نشان می دهد.

این شرکت دارای 35 شرکت تابعه در سراسر جهان است و گفته می شود محصولات و خدمات این شرکت در بیش از 180 کشور و منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

همانند بسیاری از ورود کنندگان چینی به بازار جهانی ، داهوا حداقل موفقیت خود را مدیون کمبود اولیه تامین کنندگان تأسیس شده در بازار است.

اما با گذشت سالها ، این امر بطور فزاینده ای بر فناوری نوآورانه و ارائه راه حلها و نه فقط محصولات متمرکز بود. این امر خود را گذار از “ساخته شده در چین” به “نوآوری در چین” می داند ، و رسالت آن “جامعه امن تر ، زندگی باهوش تر” است.

داهوا که در سال 2001 تأسیس شد ، به سرعت رشد کرد و به دومین تأمین کننده جهانی محصولات و خدمات نظارت تصویری تبدیل شد – تنها دوم با نام تجاری چینی دیگر ، Hikvision. در آن سال افتتاحیه ، این شرکت برای اولین بار در چین شد که یک ضبط کننده فیلمبرداری دیجیتالی تعبیه شده هشت کانال و در زمان واقعی را در چین راه اندازی کرد.

در سال 2008 این شرکت به بورس اوراق بهادار شنژن راه اندازی شد.

تحقیق و توسعه

Dahuaبه توانایی های تحقیق فنی خود و با این واقعیت که حدود 10٪ از گردش مالی خود را در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کند ، افتخار زیادی می کند.

Dahua چهار موسسه تحقیقاتی دارد – برای فناوری پیشرفته ، داده های بزرگ ، تراشه ها و ابر فیلمبرداری – و بیش از 6000 مهندس تحقیق و توسعه در زمینه هوش مصنوعی ، IoT ، سرویس های ابری ، فیلم ، امنیت سایبری فعالیت می کنند.

این شرکت دارای چهار پژوهشکده – برای فناوری پیشرفته ، داده های بزرگ ، تراشه ها و ابر ویدئو – و بیش از 6000 مهندس تحقیق و توسعه و کادر فنی که در زمینه فناوری های برش مانند AI ، IoT ، سرویس های ابری ، ویدئو ، امنیت سایبر و قابلیت اطمینان نرم افزار کار می کنند. داهوا تا سال 2016 بیش از 800 اختراع ثبت کرده است.

طبق اعلام IHS ، از سال 2014 ، Dahua در بازار جهانی نظارت بر فیلمبرداری رتبه دوم را به خود اختصاص داده است ، در حالی که در سال 2017 این شرکت اولین حضور خود را در A&S بین المللی ‘Security 50 ‘، جایی که در رده سوم قرار گرفت ، به نمایش گذاشت.

فناوری ها

Dahua راه حل های نوآورانه ای را با استفاده از فن آوری هایی مانند 4K over coax ، فناوری صحنه سازگار با صحنه هوشمند برای بهینه سازی انتقال خودکار بین صحنه های کم نور ، یادگیری عمیق و ANPR با IR یکپارچه ارائه داده است – اجازه می دهد تا پلاک های پلاکدهایی با فاصله 40 متر حتی خوانده شود.

اخیراً آن را فراتر از نظارت تصویری گسترش داده است که شامل کنترل دسترسی ، راه حل های تلفن همراه و ترافیک ، کنفرانس های ویدئویی و سرورهای ویدیویی ساخت یافته است. لیست محصولات نوآورانه Dahua شامل یک دوربین گلوله ای ترکیبی حرارتی است – که تصاویر گرمایی را با عکس های ضبط شده توسط دوربین فیلمبرداری برای تولید تصاویر واضح تر و واضح تر پوشش می دهد.

دامنه محصول نظارت تصویری اصلی Dahua شامل دوربین های شبکه ، NVR ، HD بیش از حد و حتی هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین است. سایر محصولات ایستاده عبارتند از طیف DVR های Penta-brid – که ورودی از دستگاه های HDCVI ، AHGD ، TVI ، CVBS و IP ، دوربین های کم نور Starlight ، دوربین های نصب شده بر روی خودرو ، دوربین های DVR موبایل و NVR ها ، تجهیزات هدایت پارکینگ و ANPR را در اختیار شما قرار می دهد. سیستم های این شرکت همچنین برای برنامه نویسان ، فروشندگان و کاربران نهایی ، برنامه های شخص ثالث را روی دوربین های شبکه خود با DHUU Platform Open (DHOP) بارگیری و نصب آسان کرده است.

شراکت

داهوا به همکاری با شرکت ها و موسسات شناخته شده اهمیت زیادی می دهد. به عنوان مثال ، این شرکت با ساختمان دل سیستم های امنیتی هوشمند و با دانشگاه پست و ارتباطات پکن در آزمایشگاه ویدیویی هوشمند جدید مشترک همکاری کرده است.

همچنین با NVIDIA برای توسعه سرور ساختار ویدیویی Deep Sense همکاری کرده است و همراه با اینتل در انتشار مشترک یک دوربین صنعتی جدید ، طرح را برای صنعت بینایی ماشین تنظیم کرده است.

سایر مشارکتهای فن آوری شامل پیوند با تجهیزات ردیابی در فضای باز مبتنی بر IP از GJD برای ارائه نظارت بر فعال ردیاب است ، در حالی که در ماه مه گذشته از ادغام ضبط کننده فیلمبرداری Penta-brid (XVR0) خود با سیستم مدیریت فیلمبرداری Milestone XProtect (VMS) خبر داد.

اختلاف نظرها

در سپتامبر 2016 ، بزرگترین حمله DDoS تا به امروز ، در KrebsOnSecurance.com ، به یک بات نت ردیابی شد. طبق اعلام ارائه دهنده اینترنت سطح 3 ارتباطات ، رایج ترین دستگاه های آلوده در این بات نت دوربین های Dahua و Dahua OEM و DVR ها بودند. تقریباً یک میلیون دستگاه Dahua به بدافزار BASHLITE آلوده شده اند. آسیب پذیری در اکثر دوربین های Dahua این امکان را به شما می دهد که “هر کسی فقط با تایپ یک نام کاربری تصادفی با شخصیت های بسیار زیاد ، کنترل کامل سیستم عامل اصلی سیستم عامل لینوکس را داشته باشد.

در مارس 2017 توسط محققان امنیتی که برای یک شرکت Fortune 500 کار می کردند ، یک درب پشتی در بسیاری از دوربین های Dahua و DVR کشف شد. این آسیب پذیری در دوربین های درون شبکه شرکت Fortune 500 و داده های قاچاق به چین از طریق فایروال این شرکت فعال شده بود. این آسیب پذیری با استفاده از یک مرورگر وب ، به افراد غیرمجاز اجازه می دهد تا از راه دور بانک اطلاعاتی دستگاه را از نام کاربری و کلمه عبور دریافت کنند و متعاقباً به آن دسترسی پیدا کنند. Dahua برای رفع این آسیب پذیری در 11 محصول خود ، بروزرسانی سیستم عامل صادر کرد. محققان امنیتی دریافتند که سیستم عامل به روز شده دارای همان آسیب پذیری است اما این آسیب پذیری به قسمت دیگری از کد منتقل شده است. این توسط محققان امنیتی به عنوان فریب عمدی مشخص شد.

داهوا در نظارت گسترده از اویغورها در سین کیانگ نقشی داشته است. در اکتبر سال 2019 ، اداره صنعت و امنیت داهوا را به دلیل نقش خود در نظارت بر اویغورها در سین کیانگ و سایر اقلیت های قومی و مذهبی در چین تحریم کرد.

سهامداران

Dahua Technology اکثریت متعلق به فو لیکان و همسرش چن آیلینگ است. از 31 دسامبر 2019 ، فو صاحب 35.97٪ سهام به عنوان بزرگترین سهامدار بود ، در حالی که چن دارای 2.37٪ بود.

Dahua Technology نیز تا حدودی متعلق به شرکت مرکزی مدیریت دارایی Huijin و شرکت دارایی اوراق بهادار چین است ، با مسئولیت محدود سرمایه گذاری مرکزی هویجین یک شرکت دولتی و کاملاً متعلق به شرکت سرمایه گذاری چین است ، یک صندوق ثروت مستقل که به شورای دولتی جمهوری خلق چین گزارش می دهد.

پایان

مطالب مرتبط