شبکه

معرفي برند اچ پی

hp

معرفي برند اچ پی

شرکت Hewlett-Packard یک شرکت فن آوری اطلاعاتی چند ملیتی آمریکایی است که مقر آن در پالو آلتو ، کالیفرنیا ، مستقر شده است و طیف گسترده ای از آن را ارائه داد. قطعات سخت افزاری و همچنین نرم افزار و خدمات مرتبط با مصرف کنندگان ، مشاغل کوچک و متوسط ​​(SMB) و شرکتهای بزرگ از جمله مشتریان در بخش های دولتی ، بهداشت و آموزش و پرورش. این شرکت در یک گاراژ یک اتومبیل در پالو آلتو ، کالیفرنیا توسط بیل هیولت و دیوید پاکارد در سال 1939 تاسیس شد و در ابتدا یک خط از تجهیزات الکترونیکی تست و اندازه گیری تولید کرد. گاراژ HP در خیابان 367 آدیسون اکنون یک مکان رسمی تاریخی کالیفرنیا تعیین شده است و با پلاک مشخص شده است که آن را “زادگاه” دره سیلیکون “می نامند.

این شرکت اولین قرارداد بزرگ خود را در سال 1938 بدست آورد و ابزار تست و اندازه گیری خود را برای تولید فیلم انیمیشن بسیار موفق والت دیزنی Fantasia ارائه داد. این موفقیت باعث شد که هیولت و پاكارد به طور رسمی شركت هیولت پاكارد خود را در اول ژانویه سال 1939 تأسیس كنند. این شركت به یك شركت چندملیتی تبدیل شد كه به خاطر محصولات خود بسیار مورد احترام بود و سبک مدیریت و فرهنگ مدیریتی آن با نام HP Way كه توسط سایر مشاغل پذیرفته شد. در سراسر جهان. HP از سال 2007 تا سه ماهه دوم سال 2013 ، هنگامی که Lenovo از HP پیشی گرفت ، تولید کننده کامپیوتر برتر جهان بود. HP متخصص در توسعه و ساخت محاسبات ، ذخیره سازی داده ها و سخت افزار شبکه ، طراحی نرم افزار و ارائه خدمات است. خطوط تولید عمده شامل دستگاههای رایانش شخصی ، سرورهای استاندارد شرکت و صنعت ، دستگاه های ذخیره سازی مرتبط ، محصولات شبکه ، نرم افزار و طیف متنوعی از چاپگرها و سایر محصولات تصویربرداری است. HP مستقیماً محصولات خود را به خانوارها ، مشاغل و بنگاههای متوسط ​​و کوچک و همچنین از طریق توزیع آنلاین ، خرده فروشان الکترونیکی و خرده فروشی های لوازم اداری ، شرکای نرم افزاری و فروشندگان عمده فناوری به بازار عرضه کرد. HP همچنین برای محصولات و محصولات شریک خود خدمات و مشاوره ای ارائه داده است.

 

در سال 1999 ، شرکت هیولت پاکارد تجارت و ابزارهای اندازه گیری تست و سنجش الکترونیکی و بیولوژیکی خود را به عنوان Agilent Technologies آغاز کرد. HP تمرکز خود را روی محصولات بعدی خود از جمله رایانه و چاپگر حفظ کرد. این شرکت در سال 2002 با Compaq ادغام شد و EDS را در سال 2008 بدست آورد و منجر به درآمد درآمدی 118.4 میلیارد دلاری در آن سال و رتبه 9 Fortune 500 در سال 2009 شد. در نوامبر 2009 ، HP اعلام کرد که 3Com ، را با بسته شدن معامله اعلام کرد. در 12 آوریل 2010. در تاریخ 28 آوریل 2010 ، HP خرید خود را از Palm Inc. با قیمت 1.2 میلیارد دلار اعلام کرد. در تاریخ 2 سپتامبر سال 2010 ، HP با پیشنهاد 33 دلار (3/7 میلیارد دلار) ، جنگ پیشنهادات خود را برای 3PAR به دست آورد ، که دل از عدم پذیرش آن خودداری کرد.

در تاریخ 1 نوامبر 2015 ، این شرکت فعالیت های محصولات و خدمات شرکت Hewlett Packard Enterprise را واگذار کرد. Hewlett-Packard بر روی مشاغل رایانه و چاپگر قرار گرفت و به HP Inc. تغییر نام داد.

تاریخچه

بیل هیولت و دیوید پاكارد در سال 1935 در رشته مهندسی برق از دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل شدند. این شركت در یك گاراژ در پالو آلتو در نزدیکی پالو آلتو در دوره ی مشاركتی كه با استاد پیشین فردریك ترمن در استنفورد در دوران افسردگی بزرگ داشتند ، نشات گرفت. آنها ترمن را مربی در شکل گیری هیولت پاکارد می دانستند. در سال 1938 ، Packard و Hewlett کار پاره وقت را در یک گاراژ اجاره ای با سرمایه اولیه 538 دلار آمریکا شروع کردند. در سال 1939 ، هیولت و پاكارد تصمیم به مشاركت رسمی خود گرفتند. آنها سکه ای را انداختند تا تصمیم بگیرند شرکتی که آنها تأسیس کرده اند را Hewlett-Packard (HP) یا Packard-Hewlett بنامند. HP در 18 اوت سال 1947 گنجانیده شد و در 6 نوامبر 1957 به عموم درآمد.

از بسیاری از پروژه هایی که آنها روی آن کار کرده اند ، اولین محصول موفق اقتصادی آنها یک نوسان ساز صوتی دقیق بود که به مدل HP200A معروف بود. نوآوری آنها استفاده از یک لامپ رشته ای لامپ رشته ای کوچک (معروف به “چراغ خلبان”) به عنوان یک مقاومت وابسته به دما در یک بخش مهم مدار ، حلقه بازخورد منفی است که دامنه شکل موج خروجی سینوسی را تثبیت می کند. این امر به آنها اجازه می داد که وقتی رقبا در فروش نوسان سازهای با ثبات کمتر از 200 دلار بودند ، مدل 200A را به قیمت 89.40 دلار بفروشند. ژنراتورهای سری 200 از نوع تولید تا حداقل سال 1972 به عنوان 200AB ، هنوز هم مبتنی بر لوله ، اما در سالها از نظر طراحی بهبود یافته بودند.

یکی از اولین مشتریهای این شرکت بودو هاوکینز ، مهندس ارشد صدا برای والت دیزنی استودیو بود که هشت دستگاه نوسان ساز صوتی مدل 200B (هر کدام 71.50 دلار) برای استفاده در فیلم انیمیشن Fantasia خریداری کرد. سود HP در اواخر سال 1939 ، اولین سال كامل آن ، 1563 دلار درآمد 5369 دلار بود.

امکانات

عملیات جهانی HP از دفتر مرکزی آن در پالو آلتو ، کالیفرنیا ، ایالات متحده آمریکا هدایت می شود. عملیات ایالات متحده از تاسیسات این کشور در هریس کانتی غیر همگام ، تگزاس ، در نزدیکی هوستون انجام می شود. دفاتر آمریكای لاتین این كشور در میامی-داد شهر ، غیر همگرا ، فلوریدا ، آمریكا ، در نزدیك میامی قرار دارد. دفاتر اروپایی آن در میرین ، سوئیس ، نزدیک ژنو است ، اما یک مرکز تحقیقاتی نیز در خوشه پاریس-ساکلای ، در 20 کیلومتری جنوب پاریس ، فرانسه دارد. دفاتر آن در آسیا و اقیانوسیه در سنگاپور است.

این عملیات همچنین در Leixlip ، ایرلند انجام شده است. Austin، Texas؛ بوز ، آیداهو؛ کورولیس ، اورگان؛ فورت کالینز ، کلرادو؛ رزویل ، کالیفرنیا؛ سن پترزبورگ ، فلوریدا؛ سن دیگو ، کالیفرنیا؛ تولسا ، اوکلاهما؛ ونکوور ، واشنگتن؛ کانوی ، آرکانزاس؛ و پلانو ، تگزاس (دفتر مرکزی سابق EDS ، که HP به دست آورد). در انگلستان ، HP در یک مکان بزرگ در براکنل ، برکشایر با دفاتر در مکانهای مختلف انگلیس ، از جمله برج دفاتر برجسته در لندن ، خیابان 88 وود مستقر است. کسب اخیر این شرکت 3Com ، پایه کارمندان خود را به مارلبو ، ماساچوست گسترش خواهد داد. این شرکت همچنین دارای یک نیروی کار بزرگ و دفاتر بی شماری در بخارست ، رومانی و بنگلور ، هند است تا بتواند به مشکلات پشتیبان خود و عملیات فناوری اطلاعات بپردازد. MphasiS که مقر آن در بنگلور است ، همچنین HP را قادر ساخت تا رد پای خود را در این شهر افزایش دهد زیرا این شرکت تابعه EDS بود که این شرکت به دست آورد.

محصولات و ساختار سازمانی

HP خطوط چاپگر ، اسکنر ، دوربین دیجیتال ، ماشین حساب ، PDA ، سرور ، کامپیوتر ایستگاه های کاری و رایانه هایی را برای استفاده در منزل و مشاغل کوچک تولید کرد. بسیاری از رایانه ها از ادغام 2002 با Compaq آمده اند. HP از سال 2001 خود را به عنوان نه تنها سخت افزار و نرم افزار ، بلکه همچنین طیف گسترده ای از خدمات را برای طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی از زیرساخت های فناوری اطلاعات ارتقا داد.

محصولات و فناوری های مرتبط با IPG عبارتند از:

 • چاپگرهای Inkjet و LaserJet
 • مواد مصرفی و محصولات مرتبط
 • چاپگر / اسکنر / فکس های چند منظوره همه کاره Officejet
 • چاپگرهای با قالب بزرگ Designjet و Scitex
 • مطبوعات دیجیتال نیلی
 • نرم افزار مدیریت چاپگر HP Web Jetadmin
 • مجموعه نرم افزار مدیریت خروجی HP
 • فناوری ضبط نوری LightScribe
 • دوربین های دیجیتال و پرینترهای عکس HP Photosmart
 • HP SPaM
 • Snapfish توسط HP ، سرویس اشتراک گذاری عکس و محصولات محصولات عکس.

در 23 دسامبر 2008 ، HP HP iPrint Photo را برای iPhone منتشر کرد ، یک برنامه نرم افزاری قابل بارگیری است که امکان چاپ عکسهای 4 “x 6” را فراهم می آورد.

گروه سیستم های شخصی HP (PSG) در سال 2005 توسط HP ادعا كرد كه “یكی از فروشندگان پیشرو رایانه های شخصی (” رایانه های شخصی “) در جهان براساس حجم واحد ارسال شده و درآمد سالانه است.” PSG با این موارد سروکار داشت.

پایان

 

مطالب مرتبط